2011 rugpjūčio 22-28 d.
EN

Nidoje – tarptautinis kino festivalis ,,Baltijos banga“

Tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“ didžiuojasi galėdamas rugpjūčio 22−28 d. padovanoti ypatingą savaitę kino mėgėjams ir profesionalams viename iš unikaliausių šalies kampelių – Nidoje.

„Baltijos banga“ – vienintelis tarptautinis trijų Baltijos šalių filmų festivalis, kurį rengia Lietuvos kinematografininkų sąjunga kartu su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“, bendradarbiaudami su Neringos miesto savivaldybe bei Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis. Festivalio „Baltijos banga“ idėja gimė iš keletą metų vykusio lietuviškų filmų festivalio „Lietuviški kadrai Nidoje“.

Šių metų festivalio programoje – trijų Baltijos šalių įvairių žanrų pastarųjų metų filmų peržiūros (jų programoje net 17), kūrybiniai susitikimai, edukacinės popietės – susitikimai su filmų kūrėjais prieš filmų peržiūras, seminaras, skirtas kino profesionalams. Kadangi užaugo nauja, jau nepriklausomų šalių kino kūrėjų karta, kuri menkai pažįsta vieni kitų kūrybą, tokie susitikimai yra gyvybiškai svarbūs. Be Lietuvoje populiarių filmų (pvz., ,,Kai apkabinsiu tave“ (rež. Kristijonas Vildžiūnas), šiemet laimėjusio net 8 ,,Sidabrines gerves“, ar „Barzakh“ (rež. Mantas Kvedaravičius), kuris pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje), festivalio žiūrovai pamatys ir naujausius kaimynų kūrinius. Nidoje bus galima pasižiūrėti estų vaidybinį filmą ,,Mano draugas“ (Uks mu sober, rež. Mart Kivastik, Estija). Tai istorija apie vienatvę ir draugystę, perteikta per dviejų keistų senukų bendravimą knygų aplinkoje. Besidomintys dokumentiniais filmais galės pasižiūrėti ,,Šokiai Paukščių takui. Lennart Meri filmų kelionės“ (Tansud Linnuteele. Pildistusi Lennart Meri Filmirannakutelt, rež. Jaak Lohmus, Estija). Filmo kūrėjai pasakoja apie Lennart Meri, rašytoją ir režisierių, du kartus išrinktą Estijos prezidentu. ,‚Rudolfo palikimą“ (Rudolfa mantojums) pristatys į festivalį atvykstantis pats režisierius – latvių kino klasikas Jānis Streičs. O dokumentinis pilnametražis ,,Šeimos instinktas“ (Gimines Lietas, rež. Andris Gauja, Latvija), pasakojantis kontraversišką istoriją apie kraujomaišą, socialinio tabu ir religinių normų laužymą, jau pelnė daugybę apdovanojimų, tarp jų – pagrindinį prizą (Best World Feature) Silverdocs dokumentinių filmų festivalyje Los Andžele (JAV). Paminėjome tik keletą festivalio filmų. Išsamią programą galite rasti interneto svetainėje  www.baltijosbanga.lt/2011/programa.

Šiemet vėl veiks didelio populiarumo sulaukusi vaikų ir jaunimo animacijos mokyklėlė, kurioje vaikai kartu su profesionaliais animatoriais iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kurs animacinį filmą. Vaikų sukurto filmuko premjera įvyks festivalio „Baltijos banga“ uždarymo metu. Kaip teigė vienas iš kūrybinių dirbtuvių vadovų Valentas Aškinis, ,,kūrybinio meistriškumo dirbtuvėse vaikai galės susipažinti su įvairomis animacijos technikomis, sukurti filmuko įdomius ir patrauklius personažus, juos nupiešti, nulipdyti, iškarpyti, po to juos animuoti. Kadangi vienas iš mokytojų latvis N. Skapans yra lėlinės animacijos atstovas, daug dėmesio skirsime šiai technikai. 2009  m. vaikai sukūrė animacinį filmą , ,,1000 Nidos akimirkų“, 2010 m. – ,,Baltija jungia" (arba Nauji Jūratės ir Kastyčio nuotykiai. Vamzdžio nugalėjimas).
 
„Baltijos banga 2011“ – jau rugpjūčio 22–28 dienomis!
Festivalio atidarymas – rugpjūčio 23 d. 19 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4, Nida).