2011 rugpjūčio 22-28 d.
EN

Nida kviečia vaikus į animacijos mokyklėlę

2011 m. rugpjūčio 23–26 d. tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“ kviečia vaikus bei jaunimą, gyvenantį ar atostogaujantį prie jūros, nepraleisti galimybės prisiliesti prie stebuklinio animacijos pasaulio ir apsilankyti animacijos mokyklėlėje.

Registruotis prašome tel. 8 614 24249; 8 469 20229 arba el. p. event@visitneringa.lt.

Vaikai kartu su animacijos profesionalais „judins“ pajūrio gamtą, ant jūros akmenėlių pieš nepamirštamus personažus, lipdys, karpys, klijuos, fotografuos. Ir patirs visą animacinio filmo kūrybos procesą ir džiaugsmą – nuo idėjos iki premjeros. O ši įvyks rugpjūčio 28 d. 16 val. tarptautinio kino festivalio „Baltijos banga“ uždarymo metu Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“. Filmo kūrėjai bus apdovanojami dalyvio pažymėjimais bei sukurto filmuko kompaktiniais diskais. Mokyklėlėje dėstys žinomi Lietuvos, Latvijos ir Estijos animacinio kino kūrėjai.

Pasakoja vienas iš animacijos kūrybinių dirbtuvių vadovų Valentas Aškinis: ,,Prieš dvejus metus festivalyje ,,Baltijos banga“ su vaikais sukūrėme filmą ,,1000 Nidos akimirkų“. Istorija buvo ne tiek svarbi, svarbiau buvo supažindinti vaikus su įvairia animacijos technika. Piešėme ant įvairių spalvotų akmenukų, kurie buvo filmuojami ir taip kuriamas animacinis vaizdas. Buvo pasakojama apie pieštinę, aplikacinę ir net vadinamąją ,,pikseliacijos“ techniką, kai vaikai tarsi lėlės sustingdavo kažkokioje pozoje, mes nufilmuodavome po kadrą ir po to sukurdavome animacijos judesį. Mums, animatoriams, svarbu su jais kartu kurti, iš jų pasisemti vaikiškos energijos. Tai patiko ir festivalio organizatoriams, ir Nidos miesto vadovybei – jie labai džiaugėsi, kad toks filmas buvo sukurtas apie jų miestą. Todėl norėjome pratęsti patirtį ir kitais metais.
Pernai kūrėme kartu su Palangos ir Klaipėdos vaikučiais, baigiamajam filmo akordui atvykome vėl į Nidą, kur Dailės mokyklos patalpose kartu su vaikais pabaigėme filmą pavadinimu ,,Baltija jungia" (arba nauji Jūratės ir Kastyčio nuotykiai. Vamzdžio nugalėjimas). Jūratę pagrobė taršos ir šiukšlių valdovas, vardu Vamzdis. Jis visą Baltiją norėjo paversti didžiuoju šiukšlynu. Taip mes pareiškėme norą išsaugoti švarią Baltijos jūrą. Populiarindami aktualią šių dienų problemą, į ją žiūrėjome lengvai, kad nebūtų vien nuobodus pamokymas  ir moralizavimas.

Šiemet, tęsdami tradiciją, mūsų filmo tema vėl pasirinkome jūrą. Iš Latvijos atvyks Nils Skapans, lėlių animacijos atstovas, turintis didelę patirtį. Jis – animatorius, dailininkas, režisierius lėlininkas, kuria įdomius filmus, daugiausia vaikams. Todėl šiemet akcentuosime lėlinės animacijos kūrimą, būdą, techniką, technologiją. Kaip galima rankytėmis nulipdyti personažus, juos judinti. Bet manau, kad ir pieštinė dalis užims svarbią vietą filme. Muzika taip pat bus vienas iš pagrindinių elementų šių metų filmuke.
Kūrybinės meistriškumo dirbtuvės Nidoje trumpos. Per tris keturias dienas visos sudėtingos animacijos technikos aprėpti negalime. Pagrindinis vaikų darbas yra sukurti įdomius ir patrauklius personažus, juos nupiešti, nulipdyti, iškarpyti. Po to juos animuoti kamera. Žinoma, patys vaikai kameros valdyti nesugebės. Čia jau mūsų, kūrybinių dirbtuvių vadovų, pareiga. Visą vaikų sukurtą vaizdą ,,įvedame“ į kompiuterį, animuojame, sumontuojame su garsu. Baigiamąjį filmą mes norime parodyti festivalio uždarymo metu. Visi dalyviai gauna pažymėjimus, kompaktinį diską, kuriame yra įrašytas filmas su filmą sukūrusių vaikų pavardėmis. Filmuką galės rodyti savo klasėje, mokytojams, pasidalyti patirtimi grįžę į mokyklas, į savo klases. Gal būt kas nors iš jų ir savarankiškai sukurs ir atneš į mėgėjiškų filmų festivalius naujausius savo filmus. 
Šiose dirbtuvėse daug kas priklauso nuo vaikų susidomėjimo. Jie neįsivaizduoja, ką ir kaip čia veiks. Daugeliui būna didelis siurprizas ir netikėtumas atrasti save animacijoje ir kūryboje.“

Animacijos mokyklėlė vyks festivalio „Baltijos banga 2011“ metu rugpjūčio 23–26 dienomis Neringos meno mokykloje (Pamario g. 4, Nida) ir Galerijoje – menų studijoje, įsikūrusioje viešbutyje „Jūratė“ (Pamario g. 3, Nida).