FESTIVALIO PROGRAMA 2014

Rugpjūčio 22 Penktadienis / PRIEŠ FESTIVALĮ                                
Nidos meno kolonija, Taikos g. 43, Neringa
 
21.00 Diskusija ISTORIJA BALTIJOS KINE 
Trumpametražių Lietuvos, Latvijos, Estijos filmų programa
Dalyvauja: Lauri Törhönen (Suomija), Ieva Romanova (Latvija), René Vilbre (Estija), Gytis Lukšas, Arūnas Matelis, Audrius Juzėnas (Lietuva)
Moderuoja Jonas Öhmanas
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 23 Šeštadienis / FESTIVALIO ATIDARYMAS                
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa
 
19.00 ATIDARYMO PROGRAMA
20.00 EKSKURSANTĖ
2013 / 110’ / Lietuva / istorinė dram
Režisierius: Audrius Juzėnas, scenarijaus autorius: Pranas Morkus
 
Filmą pristato režisierius Audrius Juzėnas
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 24 Sekmadienis / ŠEIMOS DIENA                                   
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa
 
16.00 VAIKŲ SUKURTO ANIMACINIO FILMOPREMJERA!
Apdovanojimai ir kiti smagūs nuotykiai 

18.00 MAŽIEJI SEKLIAI IR BALTOSIOS DAMOS PASLAPTIS
2013 / 89’ / Estija / nuotykių filmas šeimai 
Režisierius: René Vilbre, scenarijaus autorius: Mihkel Ulman
Vaidina: Liisa Koppel, Mikk Kaasik, Mariann Vilbre, Miikael Ainla, Hilje Murel, Lembit Ulfsak, Tambet Tuisk, Jaan Rekkor, Priit Võigemast
 
Filmą pristato režisierius René Vilbre
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 25 Pirmadienis / SVEČIŲ DIENA – SUOMIJA
Neringos savivaldybė, Taikos g. 2, Neringa
 
11.00 Diskusija-seminaras BALTIJOS ŠALIŲ KOPRODUKCIJA
 
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa
 
19.00 MEILĖ IR INŽINERIJA 
2014 / 84’ / Suomija / dokumentinis
Režisierius ir scenarijaus autorius: Tonislav Hristov
 
20.30 SIENA 1918
2007 / 114’ / Suomija, Rusija / istorinė drama
Režisierius: Lauri Törhönen, scenarijaus autorius: Aleksi Bardy
Vaidina: Martin Bahne, Minna Haapkylä, Tommi Korpela, Leonid Mozgovoy, Hannu-Pekka Björkman ir kt.
 
Filmą pristato režisierius Lauri Törhönen

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 26 Antradienis
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa
 
19.00 KENOTAFAS
2013 / 61’ / Lietuva / dokumentinis
Režisierius ir scenarijaus autorius: Audrius Stonys
Prodiuserė: Uljana Kim
 
20.30 ALYVŲ KALNO ŽIEDAI
2013 / 70’ / Estija / dokumentinis
Režisierė ir scenarijaus autorė: Heilika Pikkov
 
22.00 RAM TAD DRYLIA OILIA!
2014 / 100’ / Latvija / tragikomedija
Režisieriai: Māris Putniņš, Jānis Cimermanis, scenarijaus autorius: Māris Putniņš
Vaidina: Ingrīda Andriņa, Ļevs Birmanis, Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Mārtinš Egliens, Baiba Indriksone, Ģirts Jakovļevs ir kt.
Prodiuseris: Gatis Upmalis
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 27 Trečiadienis
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa
 
19.00 DAUGIAU NEI GYVENIMAS
2014 / 52’ / Latvija / dokumentinis
Režisierius: Gints Grūbe
 
Filmą pristato režisierius Gints Grūbe
 
20.30 AUKSINĖS BLIZGĖS
2014 / 72’ / Estija / Suomija, dokumentinis
Režisieriai: Kiur Aarma, Hardi Volmer, idėja:  Kiur Aarma
Prodiuseris: Kiur Aarma
 
Filmą pristato režisieriai Kiur Aarma, Hardi Volmer

22.00 NESAMASIS LAIKAS
2014 / 80’ / Lietuva / drama
Režisierius ir scenarijaus autorius  Mykolas Vildžiūnas
Vaidina: Tadas Gryn, Toma Vaškevičiūtė, Valentinas Novopolskis, Mindaugas Papinigis, Irena Jankutė, Nelė Savičenko, Sigitas Račkys, Rimantas Šavelis
Prodiuserė: Dagnė Vildžiūnaitė (Just a Moment)
 
Filmą pristato režisierius Mykolas Vildžiūnas
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 28 Ketvirtadienis / SVEČIŲ DIENA – ŠVEDIJA
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa
 
19.00 PALME
2012 / 105’ / Švedija / dokumentinis-biografinis
Režisieriai Maud Nycander, Kristina Lindström
Prodiuseriai: Fredrik Heinig, Mattias Nohrborg
 
21.00 MIRUSIO ŽMOGAUS REPUTACIJA
2012 / 126’ / Švedija, Norvegija / epinė istorinė drama
Režisierius: Jan Troell, scenarijaus autoriai: Jan Troell, Klaus Rifbjerg
Vaidina: Jesper Christensen, Ulla Skoog, Pernilla August, Björn Granath
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 29 Penktadienis
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa

19.00 LITUANICA PASLAPTIS
2014 / 51’ / Lietuva / dokumentinis
Režisierius Remigijus Sabulis, scenarijaus autoriai: Remigijus Sabulis, Sigitas Siudika
Prodiuseriai: Arūnas Stoškus, Kęstutis Petrulis (Studija 2)
 
Filmą pristato režisierius Remigijus Sabulis
 
21.00 SVAJONIŲ KOMANDA
2012 / 90’ / Latvija / istorinė drama, sportas
Režisierius: Aigars Grauba, scenarijaus autoriai: Andrejs Ekis, Aigars Grauba
Vaidina: Janis Amanis, Inga Alsina, Vilis Daudzins, Marcis Manjakovs, Gints Andzans
Gamyba: Platforma Filma, Cinevilla Studio
 
Filmą pristato Kristians Alhimionoks ir Ieva Freliha
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rugpjūčio 30 Šeštadienis / FESTIVALIO UŽDARYMAS
Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA, Taikos g. 4, Neringa

19.00 KAPITALIZMAS SKERSINĖS GATVĖJE
2013 / 102’ / Latvija / dokumentinis
Režisierius Ivars Seleckis, scenarijaus autorius: Talivaldis Margēvičs
Prodiuserė: Baiba Urbāne
 
21.00 VALYMAS
2012 / 125’ / Estija, Suomija / istorinė drama
Režisierius ir scenarijaus autorius Antti J. Jokinen
Vaidina: Laura Birn, Liisi Tandefelt, Amanda Pilke ir kt.
Gamyba: Solar Film, Taska Films
 
Filmą pristato prodiuseris Kris Taska

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


Spauda


© Baltijos banga 2014