2011 rugpjūčio 22-28 d.
EN

Apie festivalį

Sveiki atvykę į tarptautinio filmų festivalio „Baltijos banga“ internetinę svetainę. Jau trečius metus didžiuojamės galėdami padovanoti ypatingą savaitę ir kino mėgėjams, ir profesionalams viename iš unikaliausių šalies kampelių – Nidoje.

„Baltijos banga“
– vienintelis tarptautinis trijų Baltijos šalių filmų festivalis Lietuvoje, kurį rengia Lietuvos kinematografininkų sąjunga (LKS) kartu su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“ bei Neringos miesto savivaldybe, bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis. Šio festivalio idėją palaiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai. Festivalį iš dalies remia ir LR kultūros ministerija.

Šių metų festivalio programoje – trijų Baltijos šalių įvairių žanrų pastarųjų metų filmų peržiūros, kūrybiniai susitikimai, edukacinės popietės – susitikimai su filmų kūrėjais prieš filmų peržiūras, seminaras, skirtas kino profesionalams. Šiemet vėlei veiks didelio populiarumo sulaukusios vaikų ir jaunimo animacinio filmo kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai kartu su profesionaliais animatoriais kurs animacinį filmą. Pastarojo premjera įvyks festivalio uždarymo dieną – rugpjūčio 28-ąją.

Festivalio „Baltijos banga“ idėja gimė iš keletą metų vykusio lietuviškų filmų festivalio „Lietuviški kadrai Nidoje“. Be to, 2009 metų trijų Baltijos valstybių premjerų viešnagės Nidoje metu buvo pasirašytas memorandumas, minint Baltijos kelio 20-metį. Šiais metais festivalio atidarymas būtent rugpjūčio 23 d. – Baltijos kelio dieną.

Festivalio „Baltijos banga“ tikslai:
-    kurti ir plėtoti kultūrinius santykius su kaimyninėmis šalimis, atsižvelgiant į bendrą istorinę ir politinę patirtį;
-    populiarinti Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) kino meną;
-    sukurti sąlygas šių šalių kūrėjams dalintis bendra patirtimi, kurti Baltijos šalių kino sklaidos tradicijas;
-    skatinti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą ir iniciatyvumą.

„Baltijos banga 2011“ – jau rugpjūčio 22–28 dienomis!
Festivalio atidarymas – minint Baltijos kelio dieną – rugpjūčio 23 d., 19 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4, Nida).


Tikime, kad mūsų siūlomi filmai užlies Jus gerų emocijų ir įspūdžių banga.