Naujienos

 • Kino festivaliui „Baltijos banga“ atslūgus: tradicijos ir tendencijos

  2012 rugpjūčio 20–26 d. Nidoje buvo surengtas unikalus ir kol kas vienintelis trijų Baltijos šalių kino festivalis „Baltijos banga“. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungų bendromis jėgomis rengiamas kino festivalis šiemet įvyko jau ketvirtąjį kartą ir jame, laikantis jau susiklosčiusių tradicijų, buvo pristatyti trijų Baltijos kaimynių įvairių žanrų naujausi filmai, vyko animacinio filmo vaikams kūrimo dirbtuvėlės bei kino profesionalų diskusija, skirta kino mokymo trijose Baltijos šalyse problemoms aptarti. Festivalio atidarymas, taip pat tradiciškai, įvyko rugpjūčio 23-iąją, Baltijos kelio dieną. Festivalis „Baltijos banga“ organizuojamas bendradarbiaujant su nuolatiniais partneriais – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“, Neringos miesto savivaldybe, Latvijos ir Estijos ambasadomis Lietuvoje. Kaip ir ankstesniais metais, festivalį parėmė Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas.

  daugiau »
 • „Baltijos banga“ pirmąją rugsėjo savaitę atsirita į Vilnių

  Prieš savaitę Nidoje sėkmingai praūžė vienintelis Lietuvoje trijų Baltijos šalių kino festivalis „Baltijos banga“, kuriame buvo parodyta Latvijos, Estijos ir Lietuvos įvairių žanrų filmų programa. Festivalis suteikė retą progą pamatyti įdomiausius ir vertingiausius mūsų kaimynių vaidybinius, dokumentinius, animacinius filmus, pajusti dabartinio jų gyvenimo pulsą ir problemas, pamėginti įsivaizduoti Baltijos šalių kiną kaip savitą, iš kitų pasaulio kinematografų išsiskiriantį kultūros reiškinį. Viena iš svarbių šio festivalio misijų – priminti prieš dvidešimt trejus metus mūsų trijų tautų valia nusidriekusią susikabinusių rankų grandinę – Baltijos kelią, tapusį mūsų šalių nepriklausomybės siekio simboliu. Gal ir oras šiemet buvo palankus kinui, o gal ir pats festivalis per ketverių metų gyvavimo istoriją jau spėjo prisijaukinti savo žiūrovą, bet Nidos kultūros ir informacijos centro „Agila“ kino salė, talpinanti apie 300 žiūrovų, šiemet daugelyje seansų buvo pilna.

  daugiau »
 • Kino festivalis Baltijos banga įsisiūbavo!

  Jau tris dienas Nidoje vyksta Baltijos šalių kino festivalio „Baltijos banga“ filmų peržiūros. Oras festivaliui šiemet, turint omeny, kad į Nidą važiuojama ne filmų žiūrėti, gana palankus – netikėtai atūžiantys lietūs atgena daugiau žiūrovų į kino salę, kurioje kiekvieną vakarą nuo septintos iki pat vėlumos sukasi latvių, estų ir lietuvių vaidybiniai bei dokumentiniai filmai. Žiūrovams jau pristatytos keturios pilno metražo vaidybinės ir penkios dokumentinės juostos, dalyvaujant filmų autoriams ir Estijos kinematografininkų sąjungos pirmininkei, prodiuserei Erikai Laansalu bei Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkui, režisieriui Gyčiui Lukšui.

  daugiau »
 • Baltijos kino šventė vėl atkeliauja į Nidą

  Šių metų rugpjūčio 20–26 d. jau ketvirtą kartą Nidoje vyks kino festivalis „Baltijos banga“ – vienintelis trijų Baltijos šalių kino festivalis, kurį kasmet surengia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungos, bendradarbiaudamos su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“ bei Neringos miesto savivaldybe. Pagrindiniai festivalio rėmėjai – Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas, Neringos miesto savivaldybė, Latvijos ir Estijos ambasados Lietuvoje.

  daugiau »
 • ANIMACIJOS MOKYKLĖLĖ NIDOJE RUGPJŪČIO 20-23 d.

  2012 m. rugpjūčio 20–26 d. jau ketvirtą kartą į Nidą atkeliauja tarptautinis kino festivalis BALTIJOS BANGA – jauki, miela, svarbi trijų Baltijos šalių kino šventė, skirta ypatingam mūsų tautų istoriniam įvykiui – Baltijos keliui – atminti.

  daugiau »
 • BALTIJOS BANGA 2012 KVIEČIA Į NIDĄ

  Maloniai kviečiame į tarptautinį kino festivalį BALTIJOS BANGA, vyksiantį Nidoje 2012 m. rugpjūčio 20–26 d. BALTIJOS BANGA – tai vienintelis trijų Baltijos šalių filmų festivalis Lietuvoje, rengiamas kartu su Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“ bei Neringos miesto savivaldybe. Šiemet jis įvyks ketvirtąjį kartą.

  daugiau »

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai

Informaciniai rėmėjai


© Baltijos banga 2012