Filmai

 • Lietuva / atidarymo filmas: Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio

  Filmo autoriai atskleidžia, kaip gyventa ne senoje, tačiau šiandieniniam jaunimui nebesuvokiamoje praeityje – tarybiniais metais, kai kiekviena svajonė galėjo baigtis milicijos skyriuje. Patys nekalčiausi dalykai – meilė muzikai ir vakaruose populiarių grupių įrašų klausymas ar rūbų bei šukuosenų madų vaikymasis buvo suvokiami kaip protestas prieš politinę sistemą.

  daugiau »
 • Estija / uždarymo filmas: 1944

  Karinė drama „1944“ – tai gilių išgyvenimų, sukrečiančių patirčių, baimės ir skausmo kupina jaunų žmonių istorija. Už nacistinę Vokietiją kovojantis Karlas ir Raudonosios armijos seržantas Jurijus priešiškose stovyklose atsidūrė verčiami aplinkybių. Lemiamas mūšis supina dviejų jaunuolių likimus.

  daugiau »
 • Estija / Vėjų kryžkelėje / Risttuules

  Šis nespalvotas filmas sukurtas tūkstančiams estų, latvių ir lietuvių atminti. 1941 m. jie buvo ištremti į Sibirą arba nužudyti Stalino parankinių. Užkadrinis balsas skaito vienos estės – Ernos tikrą dienoraštį. Prieš 1941-ųjų birželį ji gyveno idilišką gyvenimą su vyru ir dukra Estijos provincijoje. Tačiau kai jos šeima ištremiama į Sibirą, moteriai laikas ir gyvenimas sustoja.

  daugiau »
 • Estija / Ieškant šviesos / Otsides valgust

  Kodėl pasaulis yra būtent toks? Kas jį sukūrė? Kaip jame atsiradome mes? Panašių klausimų kyla mums visiems. Ar yra bent kokia viltis kada nors sužinoti tiesą? Raivas Heinas, estų astronomas mėgėjas, tvirtai tiki mokslu, o Visata yra jo žavėjimosi objektas.

  daugiau »
 • Estija / Vyšnių tabakas/ Kirsitubakas

  Filmo herojė – paauglė Laura, gyvenanti mažame miestelyje, kuris kelia merginai tik nuobodulį. Mama ją nervina, bendraamžiai vaikinai – tikri kvailiai, visi troškimai jai atrodo be galo vaikiški. Vieną dieną jos draugė Merit pakviečia ją į žygį link pelkės, kuriam vadovauja vyresnio amžiaus gamtos mylėtojas Josefas.

  daugiau »
 • Estija / Muhu salos moterys / Muhu: ätsed ja roosid

  Filmo kūrėjai iš arti, labai asmeniškai pažvelgia į dviejų kartų Muhu salos moterų gyvenimus, kuriuose vis dar gali atpažinti vietinės kultūros paveldo ženklus, užkonservuotus Muhu salos moterų tautiniuose kostiumuose, šokiuose, humore, jų dvasioje.

  daugiau »
 • Latvija / Modris

  Septyniolikmečiam Modriui įgriso nuobodi kasdienybė pilkame Rygos mikrorajone. Jam nusispjauti į žavios draugės bandymą išsaugoti romantiškus santykius. Modris vis dažniau praleidžia pamokas, bet mielai lankosi kazino ir bando laimę lošdamas.

  daugiau »
 • Latvija / Pamoka / Izlaiduma Gads

  Gerų intensijų vedama darbui atsidavusi rusų kalbos mokytoja Zanė siekia susidraugauti su sunkiai valdoma mokinių grupe, kurios kuratore ji paskiriama. Mėgindama labiau paskatinti nepaklusnius jaunuolius, Zanė peržengia savo kasdienių pareigų rėmus ir atsiduria nežinomoje profesinių ir asmeninių interesų teritorijoje.

  daugiau »
 • Latvija / Pabėgimas iš Rygos / Escaping Riga

  Du jauni vaikinai priversti bėgti iš gimtojo Rygos miesto, kai Pirmasis pasaulinis karas apverčia aukštyn kojomis prieš tai egzistavusį pasaulį. Vėliau tie du jaunuoliai tampa vienomis ypatingiausių praeito amžiaus asmenybių: vienas – unikaliu kino režisieriumi, kitas – visos Britų imperijos mentoriumi.

  daugiau »
 • Latvija / Brahmsas ir ožkos pienas / Brāmss un kazas piens

  „Vestardas – tai Dievas, pianistų Dievas! Jo energijos galia neįtikėtina!“ – po koncerto sako viena Vestardo gerbėja, kurios akys spindi iš susižavėjimo. Kur visuotinai pripažintas pianistas Vestardas Šimkus semiasi dieviškosios energijos, kurią taip dosniai dalija savo klausytojams?

  daugiau »
 • Latvija / Pelikanas dykumoje / Pelikāns tuksnesī

  „Pelikanas dykumoje“ – tai istorija apie šalį šalyje, apie Latgalą, kurios teritorija užbrėžia tolimiausią rytinę Europos Sąjungos sieną. Kartais ji primena vandenų skalaujamą salą, o kartais – dykumą, kurios sniegynuose įšalęs karstas su išgelbėtąja žmonija.

  daugiau »
 • Lietuva / Aukso žirgas / The golden Horse

  Įtūžusi Juodoji Motina įkalina princesę Saulę ledo karste ant aukščiausio kalno. Karalystę užvaldo tamsa, ašaros ir neviltis. Juodajai Motinai jau trinant rankas dėl laiminčio blogio, dukros išsiilgęs karalius paskelbia visuotinę žinią: iš ledo kalėjimo princesę išgelbėsiančiam drąsuoliui atiteks jos ranka.

  daugiau »
 • Lietuva / Meistras ir Tatjana / Master and Tatyana

  Tbilisio milicija jį girdė vynu, Odesos vagys važiuodavo jo aplankyti tiesiog šiaip sau. Iš Baškirijos gilumos jam siuntė medaus, armėnų katalikas vaišino pietumis. Namuose laikė gyvą liūtą. Vieni jį laikė bepročiu, kiti – genijumi. Jis pirmasis pralaužė uždarą romantinę lietuviškos fotografijos tradiciją ir su fotoaparatu išmaišė visą Sovietų Sąjungą.

  daugiau »
 • Lietuva / Avinėlio vartai / Gates of the Lamb

  Žmogus prie amžinybės vartų. Vanduo iš nedidelio sidabrinio ąsotėlio pilamas ant galvos – Jordano upė, panardinanti į mirtį ir prikelianti amžinajam gyvenimui; aliejus, kryželiu užtepamas ant kaktos – Rojaus krizma, apgaubianti Dievo kvapu; plona vaškinė žvakė uždegta tam, kad šviestų ir rodytų kelią net ir pačiomis tamsiausiomis abejonių ir nevilties akimirkomis. Filmas apie Krikšto stebuklą. Nematomą ir nepaaiškinamą Dievo prisilietimą.

  daugiau »
 • Lietuva / Gražuolė / Beauty

  Filmas pasakoja apie mergaitę Ingą, su kiemo vaikais žaidžiančią žaidimą, kurio tikslas – girti rato viduryje šokantį kiemo draugą. Vaikų mėgstama Inga dažniausiai sulaukia komplimentų ir yra vadinama gražuole. Viskas pasikeičia, kai į kiemą atsikrausčiusiam berniukui, už šiurkštumą pramintą „Nebyliu“, nepatinka Ingos strazdanos ir jis ją pavadina bjauria. Pikti žodžiai užgauna mergaitę ir ji leidžiasi į grožio paieškas. Filmo garso ir vaizdo restauracija atlikta Lenkijoje, skaitmeninimo darbus atliko Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

  daugiau »
 • Suomija / Liūto širdis / Leijonasydän

  Jaunas vyras Tepas, prisilaikantis neonacistinių pažiūrų, aistringai įsimyli Sari, kuri turi mažą juodaodį sūnų Ramu. Šie santykiai kelia Tepui daug sudėtingų klausimų: ar gali Tepas nugalėti savo prietarus? Kas jam svarbiau: meilė ar ištikimybė draugams? Ar šio drąsaus liūto širdyje yra vietos švelnumui?

  daugiau »
 • Vokietija / Feniksas / Phoenix

  Berlynas po Antrojo pasaulinio karo. Iš koncentracijos stovyklos paleista dainininkė Nelė Lenz (režisieriaus mūza Nina Hoss) grįžta namo išsekusi. Jos kūnas nusėtas žaizdomis, o veidas neatpažįstamai subjaurotas. Žydų centre dirbanti draugė Lenė organizuoja chirurginę veido rekonstrukcijos operaciją. Gydytojas bando atkurti dainininkės išvaizdą pagal nuotrauką, bet moteris prabunda nepanaši į save.

  daugiau »
 • Vokietija / Barbara

  1980-ieji, Vokietijos Demokratinė Respublika. Gydytoja Barbara pateikia prašymą išvykti iš šalies. Už tai ji nubaudžiama – ištremiama į atokią provinciją. Moteris nepasiduoda: Vakaruose gyvenantis sužadėtinis kruopščiai planuoja jos pabėgimą Baltijos jūra.

  daugiau »
 • Rusija / Žmogus iš Prancūzų bulvaro

  Filmas skiriamas Odesos kino studijai ir jos tradicijų saugotojui – kino režisieriui, operatoriui, Odesos kino studijos muziejaus direktoriui Vadimui Kostromenkai.

  daugiau »

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014