Filmai

 • Estija / NULINIS TAŠKAS / NULLPUNKT

  Filmas sukurtas pagal populiarų romaną. Tai drama apie opiausias šiuolaikinio jaunimo problemas – patyčias mokykloje, menkinančias žmogaus savivertę, negebėjimą prisitaikyti, pripažinimo paieškas.

  daugiau »
 • Estija / ALPINISTAS VAIDUOKLIS / MUST ALPINIST

  Tai sovietų laikais vykusiais tikrais įvykiais pagrįstas nuotykių filmas jaunimui su siaubo elementais. Jame pasakojama apie keliaujančią studentų grupę iš sovietų Estijos, patyrusią daug šiurpių nuotykių speiguotame Sibire.

  daugiau »
 • Estija / LIZDAS VĖJYJE / TUULTE PESA

  Nepaisant to, kad karas jau baigėsi, Mahtjamės ūkyje ramybės nėra. Juris Piiras patiria tai miško brolių, tai sovietų valdžiai tarnaujančio kaimo seniūno spaudimą. Svetimos pažiūros ir prievolės verčia Jurį priimti sunkius sprendimus.

  daugiau »
 • Estija / SKRUZDĖLYNAS / SIPELGAPESA

  „Skruzdėlynu“ vadinamas dar sovietiniais laikais pastatytas milžiniškas garažų kompleksas viename didžiausių Talino gyvenamųjų rajonų. Daugiau kaip 700 garažų savininkų, daugiausia vyrų, formuoja uždarą bendruomenę, kurioje galima rasti visko.

  daugiau »
 • Estija / BELAIDIS GYVENIMAS / JUHTMEVABA ELU

  Daugelis nori ištrūkti iš vartotojiškos visuomenės gniaužtų, bet retam pavyksta taip radikaliai kaip Džimui ir Maarjai. Namus jie pasistatė Estijos Lahemos miško vidury iš naudotų medžiagų, patys užsiaugina sau maistą, patys pasigamina elektros.

  daugiau »
 • Estija / Į ŠVIESĄ / VALGUSEKS /VALGUSENI /VALGUSENA

  Poetiškas filmas apie motiną ir sūnų, kurie nutarė pasilikti gimtajame Pečioros miestely po to, kai jis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Per 70 metų šiame miestelyje beveik neliko nieko estiško. Linda ir Martas Kallas mėgina palaikyti ryšius su savo tėvyne, bet atskirties jausmo tai neišsklaido.

  daugiau »
 • Latvija / AUŠRA / AUSMA

  Mažasis pionierius Janis gyvena „Aušros“ kolūkyje. Jo tėvas – kolektyvizacijos (ir sovietų sistemos) priešas. Jis ketina padegti kolūkio vadovybės būstinę, bet Janis išduoda savo tėvą. Šis keršija sūnui. Kas šioje tradicinėje sovietų pasakoje yra gėris ir kas – blogis?

  daugiau »
 • Latvija / MANO TURTINGA PONIA / PIE BAGĀTĀS KUNDZES

  Ryga, 1930-ieji. Išsilavinęs, tačiau darbo neturintis Olgirdas, mokantis anglų, prancūzų ir lotynų kalbas, gyvena iš atsitiktinių darbų turtuoliams. Kartu su savo bičiuliu valkata Fridžiu kartais uždarbiauja pas smulkius verslininkus Kalnkajus.

  daugiau »
 • Latvija / RUČĖ IR NORIE / RUČS UN NORIE

  Įomi istorija, pasakojanti apie keistą emocinį ir dvasinį ryšį, užsimezgusį tarp dviejų labai skirtingų žmonių. Norie Tsuruta, studentė iš Japonijos, atvyksta į Latviją tyrinėti suitų bendruomenę. Čia ji sutinka Ručę, vieną seniausių suitų bendruomenės moterų, ir užmezga su ja labai artimą ryšį.

  daugiau »
 • LATVIJA / TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ PROGRAMA

  4 trumpametražiai vaidybiniai Latvijos režisierių filmai. Programos trukmė – 71 min.

  daugiau »
 • Latvija / MANO TĖVAS BANKININKAS / MANS TĒVS BAŅĶIERIS

  Debiutinis režisierės Ievos Ozoliņios filmas – tai autobiografinė detektyvinė istorija. Paskutinį XX a. dešimtmetį jos tėvas – bankrutavusio banko prezidentas – dingo be žinios su 6 milijonais indėlininkų latų.

  daugiau »
 • LIETUVA / RAMYBĖ MŪSŲ SAPNUOSE

  Aštuntajame pilnametražiame filme „Ramybė mūsų sapnuose“ režisierius Šarūnas Bartas drąsiai atsigręžia į svarbiausias savo gyvenimo moteris, jautriai apgaubia jas reikšmingu dėmesiu, bando paaiškinti jausmų subtilybes ir pasikliauja apgalvotų žodžių galia.

  daugiau »
 • LIETUVA / EDENO SODAS

  Režisierius ir scenaristas Algimantas Puipa kviečia žvilgtelėti į rojaus prieangį. Lietuva klesti, į ją ima traukti imigrantai, o ypač – turtingi lietuviai iš viso pasaulio, grįžtantys į tėvynę praleisti gyvenimo saulėlydžio.

  daugiau »
 • LIETUVA / JAUSMAI

  Per 1997 metų žiūrovų ir kritikų apklausą „Jausmai“ buvo Lietuvoje pripažinti geriausiu lietuvių filmu. Išskyrus Lietuvą, filmas buvo uždraustas rodyti visoje Sovietų Sąjungoje. Šiam filmui, pasakojančiam žvejo Kasparo jausmų dramą, būdingas ryškus nacionalinis koloritas.

  daugiau »
 • LIETUVA / MARIUPOLIS

  Kultūros antropologo ir kino režisieriaus M. Kvedaravičiaus „Mariupolis“ – tai filmas-esė apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje, kur kažkada gyveno graikai. Šiandien Mariupolis nuolat laukia karo.

  daugiau »
 • LIETUVA / ŠALTOS AUSYS

  Du vyrai – tėvas ir jo kurčnebylys sūnus – gyvena vienkiemyje, atskirti nuo civilizacijos. Dalydamiesi tuo pačiu stogu, tomis pačiomis problemomis ir vargais, vyrai visgi išlieka tolimi vienas kitam.

  daugiau »
 • LIETUVA / PRISIMENU MOTINOS BALSĄ

  Tai valandos trukmės dokumentinis filmas apie Amerikos lietuviams gerai pažįstamą, o Lietuvoje beveik nežinomą dainininką Arnoldą Voketaitį. „Arnoldas – labai žavinga ir elegantiška asmenybė. Harmoninga, artistiška, išsilavinusi, su puikiu humoro jausmu.

  daugiau »
 • LENKIJA / ĮSIBROVĖLIS / INTRUZ

  Lodzės kino mokyklos absolvento debiutinis filmas, sulaukęs kritikų įvertinimo. Filmas pasakoja, kaip iš kalėjimo išėjęs Jonas bando pradėti gyvenimą iš naujo. Sugrįžęs į gimtąjį miestelį, padeda tėvams ūkyje, eina į mokyklą, bėgioja, žiūri televizorių.

  daugiau »
 • LENKIJA / DIEVAI / BOGOWIE

  Filmas pasakoja apie garsaus kardiochirurgo Zbigniewo Religos karjeros pradžią ir 1985 m. pirmą kartą Lenkijoje jo atliktą širdies transplantaciją. Istorija apie didelį užsispyrimą, tikslo siekimą, nesavanaudišką rūpestį kitu žmogumi, pasiaukojimą.

  daugiau »
 • VOKIETIJA / MAIŠTININKAI: SUKILĘ PRIEŠ SISTEMĄ

  Siaubas, pyktis, bejėgiškumo jausmas. Sprendimas priimtas ir kelio atgal nėra. Tavo sąžinė vertina galimas pasekmes. Tai – kovos prieš sistemą pradžia – buvę sąjungininkai dabar tampa tavo priešais. Oponentams šie žmonės yra potencialūs nusikaltėliai, bet kitiems – jie narsūs didvyriai

  daugiau »
 • VOKIETIJA / KELIAS Į LAISVĘ / MEINE FLUCHT

  Ieškodami saugaus prieglobsčio šimtai tūkstančių žmonių ryžtasi labai pavojingai kelionei. Mobilusis telefonas yra pagrindinis įrankis organizuojant pabėgimą, palaikant ryšį su jau keliaujančiais ar tais, kurie liko tėvynėje.

  daugiau »

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014