Naujienos

 • Kino susitikimai Nidoje: Aštuntojo tarptautinio kino festivalio „Baltijos banga“ atgarsiai

  Tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“ ir šiemet į Nidą priviliojo nemažą būrį ištikimų žiūrovų. Atidarymo vakarą gausiai susirinkusiai publikai buvo parodytas estų dokumentinis filmas „Skruzdėlynas“ (rež. Vladimiras Loginovas) ir Šarūno Barto drama „Ramybė mūsų sapnuose“.

  daugiau »
 • Vaikai sukūrė animacinį filmuką apie gaisrų prevenciją

  Tarptautinio kino festivalio „Baltijos banga“ metu animacinį filmą „Baltijos milžinai“ padedami mokytojų profesionalų kūrė daugiau nei 40 vaikų nuo 3 iki 17 metų amžiaus. Į kūrybinį procesą įsitraukė ir keli tėveliai.

  daugiau »
 • „Baltijos banga“ atsirito jau aštuntą kartą

  Rugpjūčio 23-iąją, legendinio Baltijos kelio dieną, Nidoje atidarytas 8-asis tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“. Anot festivalio sumanytojo ir vadovo Gyčio Lukšo, ištikima trijų Baltijos valstybių draugystė, prasidėjusi prieš 27 metus Baltijos kelyje, tęsiasi, tarsi ir vėl laikytumės už rankų, tik dabar – kultūros ir kino srityse.

  daugiau »
 • „Baltijos banga“ padovanos ne tik filmų, bet ir susitikimų su kino kūrėjais

  Kaip ir kasmet, šiemet, į unikalų Lietuvos kampelį dalyvauti tarptautiniame kino festivalyje „Baltijos banga“, suvažiuos nemažas būrys svečių. Jie pristatys filmus, bendraus su žiūrovais, aptars rūpimus kino pasauliui klausimus.

  daugiau »
 • „Baltijos bangoje“ - aktualioji „Deutsche Welle“ dokumentika

  „Baltijos bangos“ vadovo kino režisieriaus Gyčio Lukšo kvietimu jau antrą kartą festivalyje lankosi svečiai iš žymaus pasaulyje transliuotojo Vokietijos televizijos ir radijo kompanijos „Deutche Welle“. Pernai sužavėti unikalaus šio gamtos kampelio grožio ir pakerėti jaukios festivalio atmosferos bei kruopščiai atrinktų filmų, šiemet „Deutche Welle“ atstovai į Nidą atvyksta kaip oficialūs festivalio dalyviai. Rugpjūčio 26 dieną, penktadienį, kino gerbėjai turės progos išvysti dvi vokiečių aktualiosios dokumentikos juostas.

  daugiau »
 • Išskirtinė kino šventė jau 8 kartą vasarą palydėti kviečia į Nidą

  Baigiantis vasarai, rugpjūčio 23–30 d., jau 8 kartą kino mylėtojus atvykti į Nidą kviečia tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“. Nidos Kultūros centro salėje „Agila“ nemokamai bus rodomi geriausi pastarųjų metų lietuvių, mūsų artimiausių kaimynų latvių ir estų pilnametražiai ir trumpametražiai vaidybiniai bei dokumentiniai filmai, taip pat kino klasika.

  daugiau »
 • 7-osios „Baltijos bangos“ atgarsiai

  Rugpjūčio 23–30 d. jau septintą kartą Nidos gyventojai ir poilsiautojai buvo sukviesti pasižiūrėti dokumentinių bei vaidybinių kino kūrėjų iš Baltijos šalių, Suomijos, Vokietijos filmų. Festivalyje svečiavosi ir gausus būrys kinematografininkų.

  daugiau »
 • Estų kinas siekia įamžinti skaudžiausius savo istorijos momentus

  „Nepaisant to, kad estai, priešingai, nei lietuviai ar latviai, neturi kino įstatymo, o tai reiškia, valstybei neprivalu juo rūpintis, estų kinas gyvuoja puikiai, jų filmai pripažįstami, sulaukia didelio auditorijos susidomėjimo. Be to, Estijoje kinas kur kas geriau finansuojamas, nei Lietuvoje ar Latvijoje. O juk sukurti tikrai gerą filmą kartais neužtenka vien tik kūrybinės minties ir noro, dažniausiai reikia ir didelių resursų“, - pasakojo Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

  daugiau »
 • Latvių filmas „Modris“ žiūrovus pasiekė, nuspalvintas liūdna gaida

  Ištikimiausi tarptautinio kino festivalio Nidoje „Baltijos banga“ žiūrovai šiemet galėjo pamatyti net po penkis Estijos ir Latvijos kino kūrėjų vaidybinius ir dokumentinius filmus, tad galėjo susidaryti neblogą vaizdą apie šiuolaikinį mūsų artimiausių kaimynų nacionalinį kiną.

  daugiau »
 • Animacijos mokyklėle susigundė ir suaugusieji

  Visą savaitę Nidoje vykstančiame „Baltijos bangos“ festivalyje šeštadienis skelbiamas šeimos diena. „Tai mieliausia, emocionaliausia festivalio diena, tiksliau, tai vaikų kūrėjų diena. Vaikų animacijos mokyklėlės kūrybinių dirbtuvių savaitė Nidoje kiekvienais metais atrodo kaip mažas stebuklas“, - pristatydamas vaikų sukurto filmo premjerą, kalbėjo festivalio vadovas kino režisierius Gytis Lukšas.

  daugiau »
 • Septintoji „Baltijos banga“ atidaryta amžinai jaunu R. Banionio filmu

  Tarptautinis „Baltijos bangos“ festivalis neatsitiktinai kiekvienais metais rengiamas rugpjūčio 23 dieną – Baltijos kelio dieną. Pasak festivalio sumanytojo ir organizatoriaus kino režisieriaus Gyčio Lukšo, šių metų, jau septintoji „Baltijos banga“ pradeda naują tradiciją: „Ateity į kiekvieno festivalio programą bus įtraukiami klasikiniai filmai, kurie liudija apie mūsų kelią į Baltijos kelią. Juk tam, kad susikibtume už rankų, irgi reikėjo nueiti kelią, reikėjo laiko, kantrybės, o tai pagaliau mus atvedė į dviejų milijonų žmonių, susikibusių rankomis, kelią“, atidarymo metu kalbėjo Gytis Lukšas. Jau klasika tapęs Raimundo Banionio filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ - beveik vienmetis su žymiuoju Baltijos keliu. Raimundas Banionis susirinkusiesiems į filmo peržiūrą Nidos „Agilos“ kultūros centro salėje, papasakojo apie sudėtingas filmo kūrimo aplinkybes – 1990-aisiais – blokados metais. Apie visa tai, ir kodėl šis filmas režisieriui brangiausias, ir šiame interviu.

  daugiau »
 • Kino festivalio „Baltijos banga“ tiltas vėl sujungs Baltijos kaimynes

  Baltijos kelio dieną, rugpjūčio 23-iąją, Nidos „Agilos“ kino teatro duris jau septintą kartą atvers trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – kinematografininkų sąjungų rengiamas tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“. Visą savaitę truksiančiame kino renginyje Nidos gyventojai ir svečiai turės galimybę išvysti kruopščiai parinktą 19-os filmų programą, atspindinčią tai, kuo ir kaip gyvena dabartinis Baltijos regiono kinas, kas naujo lietuvių, latvių ir estų, vokiečių ir suomių kinematografe.

  daugiau »
 • Kviečiame dalyvauti animacijos kūrybinėse dirbtuvėse

  7-asis tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“ kviečia visus piešti ir kurti mėgstančius įvairaus amžiaus vaikus bei jaunimą dalyvauti animacijos kūrybinėse dirbtuvėse ir kartu su dailininkais bei režisieriais Jūrate Leikaite ir Valentu Aškiniu sukurti animacinį filmą apie metų laikus ir gyvybę. Užsiėmimai vyks kasdien rugpjūčio 24–28 d. nuo 9.00 iki 13 val. Neringos atviroje jaunimo erdvėje – Jaunimo lofte (Taikos g. 11). Filmo premjera „Agilos“ ekrane – rugpjūčio 29 d., šeštadienį, 17 val.

  daugiau »

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014