Filmai

 • 08.23 19.00 / KVĖPAVIMAS Į MARMURĄ / LT

  Lauros Sintijos Černiauskaitės romano „Kvėpavimas į marmurą“ ekranizacijos centre – modernios šeimos iššūkiai. Izabelė ir Liudas – inteligentų šeima, gyvenanti užmiestyje ir auginanti sūnų Gailių.

  daugiau »
 • 08.23 21.00 KETVERI BALTI MARŠKINIAI / ČETRI BALTI KREKLI / LV

  Filmo veiksmas vyksta 1967 m. Rygoje, jame pasakojama apie autoritarinio režimo iššūkius kūrybingam jaunimui, kai meninės išraiškos laisvė buvo suvaržyta, o nacionalinė kultūra naikinama.

  daugiau »
 • 08.24 16.00 / IŠLAISVINIMO DIENA / LIBERATION DAY / LV

  Jugoslavijos laikais susikūrusi kultinė „Laibach“ jau 35-erius metus laikoma viena kontroversiškiausių grupių. Ne tik dėl muzikos, kurią ji groja, bet ir dėl šokiruojančios vizualinės kalbos. Jų klipuose įkomponuojami karinių ir industrinių propagandinių filmų elementai, o ir pačių muzikantų apranga daugeliui kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pasišlykštėjimą.

  daugiau »
 • 08.24 18.00 / NUPUČIAMA SIENA / LT

  Interaktyvus dokumentinis filmas vaizduoja padalintą gyvenimą Kuršių nerijoje, kai subyrėjus Sovietų Sąjungai pusiasalio viduryje atsirado siena, skirianti Lietuvą ir Rusijos Federacijai priskirtą Kaliningradą.

  daugiau »
 • 08.24 20.00 / NUOSTABIEJI LŪZERIAI. KITA PLANETA / LT

  Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių̨ ir populiariausių dviračių̨ varžybų̨ pasaulyje – „Giro d’Italia“.

  daugiau »
 • 08.24 22.00 / STEBUKLAS / LT

  1992 m., Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje: darbo nėra, bankai bankrutuoja, o prie dešros, kurios kilogramas kainuoja 350 talonų, driekiasi eilės. Irena, stipri moteris, ant kurios pečių laikėsi visas Biednių kaimo kolektyvinis ūkis, bando išlaikyti kiaulių fermą ir jos darbininkus.

  daugiau »
 • 08.25 18.00 / LAUKITE TĘSINIO / TURPINĀJUMS / LV

  Dvejus metus filmuotame filme „Laukite tęsinio“ rodomi septyni skirtingose šalies vietose gyvenantys vaikai.

  daugiau »
 • 08.25 20.30 / SENGIRĖ / LT

  „Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje.

  daugiau »
 • 08.25 22.30 / KARŠTAKOŠIAI / SANGARID / EE

  Veržli veiksmo komedija nukelia mus į 1980-uosius. Trys estai pabėga iš Sovietų Sąjungos, nes trokšta tokio nuostabaus gyvenimo, kokį matė televizijos serialuose „Majamio policija“, „Ratuotas riteris“ ir „Santa Barbara“.

  daugiau »
 • 08.26 17.00 / MŪSŲ BABYTĖ DUODA GARO / MŪSU OME RULLĒ / LV

  Kaip neretai būna, broliui ir seseriai nesiseka gerai sutarti. Tada įsikiša babytė – ji atvažiuoja mopedu ir mėgsta sukioti žalią savo liemenės sagą. Prasideda virtinė neįtikėtinų nuotykių smėlio dėžėje.

  daugiau »
 • 08.26 17.00 / BIZĖ IR NEMIEGAILA / BIZE UN NEGUĻA / LV

  Per žiemos atostogas penkiametė Bizė, mergaitė su uodegyte, labiausiai nori išmokti čiuožti pačiūžomis. Tačiau prieš pat Kalėdas pasaulį išvysta jos broliukas, ir viskas apsiverčia aukštyn kojomis.

  daugiau »
 • 08.26 18.00 / ROJUS’89 / PARADĪZE ’89 / LV

  1989 m. vasara. Miesto mergaitės Paula ir Laura vasaros atostogas leidžia nedideliame miestelyje kartu su savo pusseserėmis Maija ir Linda. Be priežiūros paliktos mergaitės mėgaujasi laisve, imituoja suaugusiųjų gyvenimą, pasineria į neapgalvotus nuotykius ir patenka į bėdą.

  daugiau »
 • 08.26 20.00 / 100 METŲ KARTU / LT

  „100 metų kartu“ – tai Lietuvos šimtamečių, atkurtos Lietuvos bendraamžių, kino portretai. Herojų istorijos, jų veido raukšlėse ir akyse užrašyti pasakojimai, atsiveriančios ilgo gyvenimo patirtys, vis dar negyjančios žaizdos ir paslaptys atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai paveikė jos žmonių likimus.

  daugiau »
 • 08.26 22.00 / LAPKRITIS / NOVEMBER / EE

  „Lapkritis“ sukurtas pagal estų rašytojo Andruso Kivirähko romaną „Rehepapp“, kuris pastaruosius dvidešimt metų yra bestseleris. Šis filmas – tai magijos, juodojo humoro ir romantiškos meilės kokteilis.

  daugiau »
 • 08.27 18.00 / SOVIETINIAI HIPIAI / NÕUKOGUDE HIPID / EE

  Beprotiška kelionė Sovietų Sąjungos hipių judėjimo keliais nukelia į psichodelinį 1970-ųjų pogrindį. Ieškodama laisvės ir laimės griežto politinio režimo priespaudos sąlygomis, marga menininkų, muzikantų, keistuolių, bastūnų ir kitų ilgaplaukių nepritapėlių minia Sovietų Sąjungoje sukūrė savo nuosavą sistemą.

  daugiau »
 • 08.27 19.30 / MANIVALDAS / MANIVALD / EE

  Lapinui Manivaldui greit sueis 33-eji; jis bedarbis ir jam apskritai trūksta įkvėpimo. Jis gyvena su savo valdinga pensininke motina. Jo gyvenimas lengvas, tačiau blogas.

  daugiau »
 • 08.27 19.30 / ŠEIMININKAS / ISAND / EE

  Šuo Popi ir beždžionė Huhuu laukia ateinant Šeimininko, kuris vieną dieną tiesiog nebepasirodo... Nuo tos dienos prasideda bendras jų gyvenimas. Nors yra protingesnis ir stipresnis, Popi kapituliuoja prieš beždžionės kaprizus, tai simbolizuoja jo paklusnumą ir nuolankumą. Antra vertus, Huhuu simbolizuoja pasileidimą ir kvailumą.

  daugiau »
 • 08.27 20.15 / LABAS, ARKLY! / ZIRDZIŅ, HALLO! / LV

  Filmas apie tai, kad viskas keičiasi ir tuo pat metu nesikeičia. Arba kitaip sakant – kad vykstant pokyčiams, niekas nesikeičia. Šį reiškinį stebėjome (ir panorome juo pasidalinti) stovėdami (nuolat ir ilgai) ant kelio, esančio netoli Latvijos rytinės sienos, nes paklausėme vietinių gyventojų, kurie pasiūlė nufilmuoti „tą baisų kelią“.

  daugiau »
 • 08.27 21.00 / LEMBRI UUDU / EE

  Iki Estijos nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais Pähklos kaimas Saremos saloje turėjo kolūkį, kuris užtikrino darbą visiems kaimo gyventojams. Lembri Uudu taip pat dirbo kolūkyje, jis vairavo traktorių.

  daugiau »
 • 08.27 22.00 / ŠERKŠNAS / LT

  Rokas ir Inga lengvabūdiškai sutinka su pasiūlymu nuvežti humanitarinės pagalbos krovinį mikroautobusu iš Lietuvos į Kijevą. Galiausiai jaunuoliai atsiduria prie fronto linijos Donbase. Karo akivaizdoje pora suvokia gyvybės trapumą bei meilės vertę.

  daugiau »
 • 08.28 16.00 / MOČIUTE, GUTEN TAG! / LT

  Dvi seserys – režisierė ir fotografė – leidžiasi į savo močiutės praeitį, kupiną neatsakytų klausimų. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu klausimų tik daugėja, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitveria tylos siena.

  daugiau »
 • 08.28 18.00 / SENELIS PAVOJINGESNIS UŽ KOMPIUTERĮ / VECTĒVS, KAS BĪSTAMĀKS PAR DATORU / LV

  Aštuonmečio Oskaro atostogos prasideda liūdnai; tėvai kompiuterį „iškeičia“ į jo senelį, kad apsaugotų vaiką nuo pavojingos interneto įtakos. Senasis Kodė verčia jį dirbti vyriškus darbus ir atsisako jam nupirkti firminius sportbačius.

  daugiau »
 • 08.28 20.00 / IŠ KUR TAS ŠVYTĖJIMAS / LT / PREMJERA

  Tapytojos Nomedos Saukienės kino portretas – tai ir filmas žmogaus pašaukimo tema. Nomeda yra toli nuo menininkų sambūrių ir manifestų. Jos kelias ramus, kantrus: moterystė, motinystė, pirmųjų anūkės žingsnių stebėjimas.

  daugiau »
 • 08.28 22.00 / VYRAS, PANAŠUS Į MANE / MINU NÄOGA ONU / EE

  Muzikos kritikas Hugo, po skyrybų kenčiantis nuo depresijos, jau ruošiasi atsistoti ant kojų, kai ant slenksčio netikėtai pasirodo jo tėvas, džiazo muzikantas Raivo. Kai vyrų gyvenime atsiranda patraukti psichoterapeutė, tėvo ir sūnaus duetas pradeda varžytis dėl jos dėmesio

  daugiau »
 • 08.29 18.00 / PIPLYTĖS GRAŽUOLĖS / LT / PREMJERA

  Keturios dainuojančios seserys lietuvės žvelgia į savo nugyventus gyvenimus. Su lengvu humoru jos atskleidžia sovietinės okupacijos metu patirtas netektis ir išgyvenimus. Amžiaus saulėlydyje joms liko dar nesudainuotos dainos ir našlių dalia.

  daugiau »
 • 08.29 19.00 / RŪTA / LT

  Šis dokumentinis filmas – tai žvilgsnis iš labai arti į vieną iš daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių. Stebime stulbinančiai daug pasiekusios plaukikės Rūtos Meilutytės kasdienių treniruočių užkulisius, darbo kasdienybę, pasiruošimo varžyboms procesą.

  daugiau »
 • 08.29 21.00 / ŠVENTASIS / LT

  Filmo veiksmas vyksta 2008 m. kažkur Lietuvos provincijoje. Jaunas vyras netenka darbo, ima vis daugiau laiko leisti su darbo biržoje sutikta kirpėja, o ne su savo žmona ir dviem mažametėmis dukromis.

  daugiau »

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014-2018